PARAFIA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ NIEPOŁOMICE - JAZY

Ogłoszenia parafialne

w XXIV Niedzielę Zwykłą

15 września

W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa.

We wtorek wspomnienie świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.

W środę święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski.

W środę także od godziny 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, przed wieczorną Mszą Świętą Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania indywidualnych intencji aby przedstawić je do wspólnej modlitwy.

W czwartek wspomnienie świętego Januarego, biskupa i męczennika.

W piątek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich.

W sobotę świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty.

W środę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej, po wieczornej Mszy Świętej.

Składka z ostatniej niedzieli:3430 zł.

Zapraszamy na spotkania młodszej scholi, członków i wszystkich zainteresowanych wspólnym wielbieniem Boga śpiewem. Pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 12.00 w salce w Domu Parafialnym.

Spotkanie po pielgrzymce pieszej do Częstochowy w sobotę 21.09. 2019r. Msza Święta o godz.18.00, następnie spotkanie w salce w Domu Parafialnym

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z ulicy Suszówka, którzy przyszli posprzątać swój kościół i złożyli 350 zł ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ulicy Zabierzowskiej (od państwa Wójtowicz do ks. Jacka)

Serdeczne życzenia dla Solenizantów, Jubilatów i Gości w naszej parafii.


 
Ogłoszenia parafialne w XXIII Niedzielę Zwykłą

8 września
 

Dzisiaj Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz Święto Narodzenia NMP. Tradycyjnie w tym dniu błogosławi się ziarno do zasiewu, jeżeli ktoś ma ziarno siewne zapraszamy przed ołtarz.

W poniedziałek wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy- dziewicy.

We wtorek wspomnienie świętego Piotra Klawera- prezbitera. 

W środę od godziny 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, przed wieczorną Mszą Świętą Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania indywidualnych intencji aby przedstawić je do wspólnej modlitwy.

W piątek wspomnienie świętego Jana Chryzostoma- biskupa i doktora Kościoła

W sobotę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z inicjatywą „Polska pod Krzyżem”, zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, która rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i połączona będzie z Adoracją Krzyża.

W sobotę również spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 12.00 w Domu Parafialnym.

Składka z ostatniej niedzieli: 3192 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z ulicy Suszówka, którzy przyszli posprzątać swój kościół i złożyli 150 zł ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części ul. Suszówka. (do ul. Zabierzowskiej).

Pielgrzymi do Ziemi Świętej proszą o modlitwę i dziś sprawować będą Mszę Świętą w intencji naszej parafii w Jerozolimie.

Akademia Przyszłości działająca przy Szkole Podstawowej w Niepołomicach, która stara się pomóc dzieciom borykającymi się np. z nieśmiałością. Szuka wolontariuszy, którzy w trakcie cotygodniowych spotkań z dziećmi będą podnosili ich pewność siebie. Zachęcamy do zgłaszania. Formularz znajduje się na stronie internetowej: https://www.superw.pl//zostan-wolontariuszem-akademii


Ogłoszenia parafialne

w XXII Niedzielę Zwykłą

1 września

 

W poniedziałek Msza Święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego o godz. 9:00, zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, uczniów i rodziców.

We wtorek wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego- papieża.

W środę od godziny 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, przed wieczorną Mszą Świętą Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Pierwszy Czwartek miesiąca, adoracja prowadzona przez Honorową Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy Świętej.

Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, z uwagi na rozpoczęcie Roku Szkolnego szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież.

Pierwsza Sobota, wyjazd do chorych od godz. 8:30.          

W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, w tym roku zachęcamy do indywidualnych wyjazdów, lub zapisania się w zakrystii będzie można dołączyć do parafii w Rynku w miarę wolnych miejsc.

Składka z ostatniej niedzieli: 3206 zł.          

Dziękujemy sąsiadom chorego pana Piotra za zorganizowanie kwesty i wszystkim parafianom za hojność, całość zbiórki przekazana została rodzinie na rehabilitację Piotra.

Wyjeżdżający na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, przychodzą do kościoła w piątek na godz. 6:30 na Mszę Świętą i o 7:00 wspólny wyjazd na lotnisko.

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z osiedla Suszówka, którzy przyszli posprzątać swój kościół i złożyli 170 zł ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Suszówka (od os. Kaptarz do państwa Motyków).

Witamy w parafii nowego księdza wikariusza, neoprezbitera księdza Marka Figla.

Serdeczne życzenia dla Solenizantów, Jubilatów i Gości w naszej parafii.

 


Ogłoszenia parafialne

w XXI Niedzielę Zwykłą

25 sierpnia

W poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

We wtorek wspomnienie Świętej Moniki.

W środę wspomnienie Świętego Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.

W czwartek wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.

Składka z ostatniej niedzieli: 3102 zł.          

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z z osiedla Kaptarz, którzy przyszli posprzątać swój kościół i złożyli 300 zł ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła parafian z osiedla Suszówka.

Dziś po Mszach zapowiadana kwesta na ciężko chorego parafianina i jego rehabilitację. Kwestują sąsiedzi

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder zaprasza na „Przerwany marsz…”. Szkoła prosi uczniów i rodziców o pomoc w odnalezieniu w swoim środowisku osoby, które urodziły się do dnia 08 maja 1945 roku i chciałyby włączyć się aktywnie w ten marsz. Szkoła prosi o kontakt z sekretariatem szkoły do dnia 29 sierpnia.

Burmistrz zaprasza na dożynki w Podgrabiu przy OSP, 31. sierpnia o godzinie 15:00. W programie: korowód z wieńcami, polowa Msza Święta, obrzędy dożynkowe i zabawa taneczna oraz na uroczystości 1 września, z okazji 80. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Msza święta o 16:30 w kościele w Rynku. Po Mszy spotkanie pod pomnikiem w parku , a o 18:00 na Zamku otwarcie wystawy pt: „Niepołomickie pociągi pancerne”.

Serdeczne życzenia dla Solenizantów, Jubilatów i Gości w naszej parafii.


Ogłoszenia parafialne w XX Niedzielę Zwykłą

18 sierpnia

W naszej parafii, gościmy dzisiaj księdza Józefa Klatkę, misjonarza od 45. lat na Madagaskarze. Dziękujemy za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże. Polecamy go waszej modlitwie. Po Mszy kwesta na rzecz budowy kościoła na Madagaskarze.

We wtorek wspomnienie Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W środę wspomnienie Świętego Piusa X, papieża. O 15:00 Kornka do Bożego Miłosierdzia i przed wieczorną Mszą Niowenna.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

W sobotę święto Świętego Bartłomieja Apostoła.

Składka z ostatniej niedzieli: 3210 zł.         

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z z ulic Ples i Kątowa, którzy przyszli posprzątać swój kościół i złożyli 300 zł ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła parafian z osiedla Kaptarz.

Nasz parafianin Piotr uległ ciężkiemu wypadkowi i wymaga długotrwałej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Dlatego Jego sąsiedzi proszą o pomoc. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej będą kwestować na ten cel przed naszym kościołem.

Serdeczne życzenia dla Solenizantów, Jubilatów i Gości w naszej parafii.

Pokaz zdjęć